Wystartowały Dni Jakuba Wędrowycza!

Komentarze

Aktualności Fantastyka i fantasy
Dnia Jakuba Wędrowycza

W Wojsławicach trwa święto Jakuba Wędrowycza, bohatera książek Andrzeja Pilipiuka. Impreza rozpoczęła się 22 lipca i potrwa do 24 włącznie. To nie jest tylko zwyczajny zlot fanów, ale impreza połączona z wieloma atrakcjami literackimi i nie tylko.

Impreza poświęcona popularnemu bohaterowi odbywa się już po raz jedenasty. Wojsławice – mała miejscowość (w województwie lubelskim) zasłynęła czytelnikom fantastyki w całej Polsce po tym, jak Andrzej Pilipiuk osadził w jej rejonach działalność słynnego bimbrownika z serii swoich książek poświęconych jego przygodom. Dni Jakuba Wędrowycza to okazja do promocji regionu, a przy tym świetna szansa na zorganizowanie tematycznego festynu związanego z osobą powieściowego egzorcysty.

Uczestników XI edycji Dni Jakuba Wędrowycza czeka kilkadziesiąt wydarzeń i atrakcji, podzielonych na pięć bloków tematycznych:  Blok  Wędrowyczowski, Prelekcje, Konkursy, Atrakcje Plenerowo-Rozrywkowe oraz GAMES ROOM. Oprócz Andrzeja Pilipiuka konwent odwiedzą Stefan Darda (pisarz grozy), Andrzej Łaski (twórca grafik do książek i komiksu o Jakubie) oraz Jarosław Florczak (aktor, który wystąpił jako „jedyny prawdziwy” Jakub Wędrowycz). W Wojsławicach zaprezentują się też: duet komediowy On i On, grupy rekonstruujące wioskę słowiańską, sarmacki oddział „In Vino Veritas” oraz grupa ASG.

Zaplanowane zostały nawet zawody tematyczne, w programie m.in. Wędrowyczowski „Jeden z dziesięciu”, konkurs poetycki, malowanie gumofilca, konkurs wiedzy historycznej, Fantastyczne Kalambury, Konkurs Piosenki Wędrowyczowskiej, a nawet „Jaka to nalewka? (18+)”. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych: w sobotę odbędą się warsztaty walki mieczem dla początkujących i średniozaawansowanych oraz warsztaty puszczania baniek mydlanych. Nieodłącznym elementem imprezy jest spacer śladami Jakuba Wędrowycza, podczas którego Andrzej Pilipiuk opowiada o miejscach opisanych na kartach książek, a uczestnicy mogą je oglądać na żywo. Integracyjne atrakcje wieczorne to grill i ognisko połączone ze wspólnym śpiewaniem przy gitarze.

Koszt wejściówki na cały trzydniowy konwent wynosi 20 zł. W cenie jest możliwość wzięcia udziału we wszystkich atrakcjach, pakiet powitalny, dwa ciepłe posiłki i miejsce noclegowe. Świetna okazja do wzięcia udziału w przedsięwzięciu z przymrużeniem oka, a także do zabawy małych i dużych czytelników.

W skrócie
Wystartowały Dni Jakuba Wędrowycza!
Tytuł
Wystartowały Dni Jakuba Wędrowycza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.