Już jest zwiastun filmu Amok o historii pisarza-mordercy Krystiana Bali

1 Komentarz

Aktualności Ekranizacje książek Kryminały
Amok - Zwiastun filmu

Głośna sprawa kryminalna sprzed lat właśnie trafia na duży ekran. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun thrillera pt. “Amok” opowiadającego prawdziwą historię pisarza skazanego za morderstwo, które miał opisać w swojej książce o tym samym tytule co film.

Za reżyserię filmu odpowiada Katarzyna Adamik. Zobaczymy w nim między innymi Mateusza Kościukiewicza grającego postać pisarza-mordercy Krystiana Bali, Zofię Wichłacz, która wcieli się w rolę żony Bali, a także Jana Peszka i Mirosława Haniszewskiego.

Sprawa Krystiana Bali sięga roku 2003, kiedy to ukazała się jego debiutancka książka nosząca tytuł “Amok”. Pisarz opisał w niej zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony. Sprawa dała początek głośnemu procesowi poszlakowemu, w którym Bala został skazany na 25 lat więzienia. Nigdy nie przyznał się do winy i uważa się za niewinnego popełnienia zarzucanemu czynowi. Dwa lata temu producenci skontaktowali się z Balą i podpisali z nim kontrakt na film inspirowany jego historią.

Ciekawostką jest, że Zofia Wichłacz w „Amoku” została wyróżniona w Berlinie nagrodą Shooting Star 2017, która jest przyznawana najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia.

Tak wygląda pierwszy zwiastun filmu Amok:

W skrócie
Już jest zwiastun filmu Amok o historii pisarza-mordercy Krystiana Bali
Tytuł
Już jest zwiastun filmu Amok o historii pisarza-mordercy Krystiana Bali
Opis
Głośna sprawa kryminalna sprzed lat właśnie trafia na duży ekran. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun thrillera pt. "Amok" opowiadającym prawdziwą historię pisarza skazanego za morderstwo, które miał opisać w swojej książce o tym samym tytule co film.
Autor

1 komentarz

  1. Figgy

    Ta historia znana jest od wielu lat, dlatego tym bardziej ciekawa jestem ekranizacji. Zwiastun zapowiada dobre kino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *