Już jest zwiastun filmu Amok o historii pisarza-mordercy Krystiana Bali

1 Reply

Aktualności Ekranizacje książek Kryminały
Amok - Zwiastun filmu

Głośna sprawa kryminalna sprzed lat właśnie trafia na duży ekran. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun thrillera pt. „Amok” opowiadającego prawdziwą historię pisarza skazanego za morderstwo, które miał opisać w swojej książce o tym samym tytule co film.

Za reżyserię filmu odpowiada Katarzyna Adamik. Zobaczymy w nim między innymi Mateusza Kościukiewicza grającego postać pisarza-mordercy Krystiana Bali, Zofię Wichłacz, która wcieli się w rolę żony Bali, a także Jana Peszka i Mirosława Haniszewskiego.

Sprawa Krystiana Bali sięga roku 2003, kiedy to ukazała się jego debiutancka książka nosząca tytuł „Amok”. Pisarz opisał w niej zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony. Sprawa dała początek głośnemu procesowi poszlakowemu, w którym Bala został skazany na 25 lat więzienia. Nigdy nie przyznał się do winy i uważa się za niewinnego popełnienia zarzucanemu czynowi. Dwa lata temu producenci skontaktowali się z Balą i podpisali z nim kontrakt na film inspirowany jego historią.

Ciekawostką jest, że Zofia Wichłacz w „Amoku” została wyróżniona w Berlinie nagrodą Shooting Star 2017, która jest przyznawana najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia.

Tak wygląda pierwszy zwiastun filmu Amok:

W skrócie
Już jest zwiastun filmu Amok o historii pisarza-mordercy Krystiana Bali
Tytuł
Już jest zwiastun filmu Amok o historii pisarza-mordercy Krystiana Bali
Opis
Głośna sprawa kryminalna sprzed lat właśnie trafia na duży ekran. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun thrillera pt. "Amok" opowiadającym prawdziwą historię pisarza skazanego za morderstwo, które miał opisać w swojej książce o tym samym tytule co film.
Autor

1 comment

  1. Figgy

    Ta historia znana jest od wielu lat, dlatego tym bardziej ciekawa jestem ekranizacji. Zwiastun zapowiada dobre kino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *