Książki o psach, które musisz przeczytać

Comment

Aktualności
Książki o psach

Wszyscy wiedzą, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Spotykamy je na co dzień, są częścią naszego życia i członkami rodziny. Mało jednak o nich wiemy, o ich komunikacji, potrzebach, rozwoju. Istnieje jednak wiele bardzo ciekawych książek i poradników dotyczących wychowywania psów, które odmienią Twoje życie, a na pewno wzbogacą Twoją wiedzę na temat psów.

Książki o psach to nie tylko wzruszające historie, ale i ciekawostki dotyczące niezwykle skomplikowanego i rozwiniętego świata czworonogów, pełnego emocji, celowych zachowań, przejawów geniuszu. Twój pies potrafi i rozumie więcej niż myślisz. 

  1. Psi geniusz. Dlaczego psy są mądrzejsze niż nam się wydaje – Brian Hare i Vanessa Wood

Miłośnicy psów mogliby bez końca rozprawiać o tym, jak sprytni są ich podopieczni, jak wiele rozumieją i jak dalece są im oddani. Autorzy Psiego geniuszu, Brian Hare i Vanessa Woods, nie są pod tym względem wyjątkami, jednakże w odróżnieniu od większości wielbicieli czworonogów mają możliwość przekucia własnych obserwacji w twardą naukę. Pracując w Duke Canine Cognition Center, ośrodku akademickim zajmującym się wyłącznie psim poznaniem, na bieżąco weryfikują eksperymentalnie najróżniejsze powszechne przekonania narosłe wokół naszych najlepszych przyjaciół. Dzięki temu wreszcie raz na zawsze możemy rozstrzygnąć, która rasa jest najinteligentniejsza, czy rzeczywiście należy obawiać się pitbuli oraz czy prawdą jest, że „udomowiony” oznacza „głupszy”.

Książka trafiła na listę bestsellerów New York Times

2. Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym przyjacielem swojego psa – Zofia i Piotr Wojtków

Szczeka, merda, mówi

Szczeka, merda, mówi

To praktyczny poradnik dla obecnych i przyszłych właścicieli psów. Książka „Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa” jest poradnikiem dla wszystkich miłośników psów, którego autorami są Zofia Zaniewska-Wojtków oraz Piotr Wojtków. Książka uczy, jak lepiej poznać swojego pupila i rozumieć jego zachowania.

Autorzy w swojej książce przedstawiają świat oczami psa, co umożliwia nam lepsze zrozumienie naszego czworonoga. Nawet największy wielbiciel psów może mieć czasami problem ze zrozumieniem zachowania swojego pupila. Psy są wyjątkowymi istotami, które mogą czuć szereg emocji, takich jak szczęście, zadowolenie, ale także zazdrość czy poczucie winy. Książka pomoże nam lepiej zrozumieć psie emocje, dzięki niej poznamy również sposoby na zrozumienie psiego języka i to, jak reagować na różne zachowania pupila.

Autorzy książki pomogli tysiącom psów i dzięki latom praktyki potrafią zrozumieć emocje i język tych stworzeń. „Szczeka, merda, mówi” nauczy nas, jak być najlepszym przyjacielem swojego psa. Znajdziemy w niej także historię ras psów, nowoczesne techniki treningowe, dostosowane do psa, wskazówki dotyczące komunikacji z czworonogiem i informację na temat ich emocji.

3. Zrozumieć psa. Jak być jego lepszym przyjacielem – John Bradshaw

Zrozumieć psa

Zrozumieć psa

Autor obala szereg obiegowych opinii o psach, tłumacząc, iż psy nie są dążącymi do dominacji udomowionymi wilkami. Są stworzeniami, u których rozwinęły się cechy umożliwiające im życie w harmonii z innymi gatunkami, zwłaszcza z ludźmi. Autor posługuje się przełomowymi badaniami nad relacjami ludzi ze światem zwierząt, by pokazać świat z perspektywy psa.

Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika psów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *