Powstała gra inspirowana prozą Harukiego Murakamiego!

Comment

Aktualności Pisarze i Poeci
Haruki Murakami - gra Memoranda

Memoranda – tak nazywa się gra inspirowana prozą Murakamiego, której premiera została ogłoszona 25 stycznia. To surrealistyczna gra z gatunku click-and-point stworzona przez niezależne studio Bit ByterZ.

Wydawcy opisują Memorandę jako grę o „zapominaniu i byciu zapomnianym”. Jako inspiracje do jej powstania służyły książki japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego. Jeden z twórców gry, Sahand Saedi w jednym z wywiadów przyznał, że podczas jej tworzenia zasypiał ze stertą powieści tego pisarza przy łóżku. Kiedy zdarzało mu się utknąć przy projektowaniu, po prostu sięgał po książkę i otwierał na losowo wybranej stronie. „Zazwyczaj miałem szczęście, bo przeważnie udawało mi się połączyć to, co przeczytałem z konceptem na grę” – mówi.

Gra opowiada o młodej kobiecie, która doznała amnezji. Mieszka w mieście, które wygląda na europejskie, pełne barwnych postaci, z których większość zmaga się ze swoim osobistym cierpieniem. Gra ucieleśnia styl Murakamiego – przejawiający się w tworzeniu tragicznych, pechowych postaci uwięzionych w „normalnych” sytuacjach, w których drzemią nadprzyrodzone, mistyczne elementy. Jednakże, mimo że inspirowana książkami japońskiego pisarza, nie naśladuje ich – stara się raczej oddać klimat tej prozy. W jednej chwili wszystko zdaje się normalne i rzeczywiste, a w następnej gracz zostaje wprowadzony w magiczną, nieoczywistą atmosferę.

Memoranda polega na odkrywaniu świata i nawiązywaniu interakcji z napotkanymi po drodze postaciami oraz na rozwiązywaniu zagadek i zbieraniu przedmiotów. Wydawcy przekonują, że to idealna gra dla miłośników książek, których niekoniecznie wciąga świat gier wideo.

Zobacz zwiastun gry na podstawie twórczości Harukiego Murakamiego:

W skrócie
Powstała gra inspirowana prozą Harukiego Murakamiego!
Tytuł
Powstała gra inspirowana prozą Harukiego Murakamiego!
Opis
Memoranda - tak nazywa się gra inspirowana prozą Murakamiego, której premiera została ogłoszona 25 stycznia. To surrealistyczna gra z gatunku click-and-point stworzona przez niezależne studio Bit ByterZ.
Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *