Nowości i zapowiedzi wydawnicze na jesień 2023. Na te książki czekamy

Comment

Aktualności
Zapowiedzi i Nowości - Jesień 2023

Jesień to czas kiedy na rynku wydawniczym dzieje się bardzo dużo. Wydawcy prześcigają się w tym, aby przygotować najciekawszą ofertę dla czytelników i przedstawić najlepsze tytuły, które będą budowały także gwiazdkową sprzedaż. Poniżej przedstawiamy przegląd najciekawszych naszym zdaniem premier oraz zapowiedzi, które już wkrótce będą dostępne w sprzedaży.

Wrzesień, październik czy listopad to miesiące kiedy najchętniej sięgamy po książki. Kończy się okres wakacji, ciągłego ruchu i nieco bardziej osiadamy w kanapie, okrywamy się ciepłym kocykiem i pijemy duże ilości herbaty i kakao. Wtedy też najlepszym towarzystwem okazuje się książka, a rzeczywistość wydaje się barwniejsza od tej za oknem w polskim klimacie. Zrobiliśmy subiektywny ranking tytułów, które naszym zdaniem będą hitami tej jesieni i zimy.

Nowy Coben, Nowa Lackberg czyli dobry kryminał w natarciu

Zaczynamy od dwóch najgorętszych nazwisk światowego kryminału i thrilleru, czyli od nowej książki Harlana Cobena „Za wszelką cenę” oraz nowej powieści Camilli Lackberg „Kukułcze jajo”. Oboje autorów przedstawiać nie trzeba, ponieważ stanowią absolutną topkę światowych list bestsellerów i każdy ich nowy tytuł to wciągający świat zagadkowych zbrodni, po których autorzy do ostatniej kartki będą w ogromnym napięciu trzymać czytelników.

Harlan Coben – Za wszelką cenę

Intrygi, mroczne sekrety i nieujawnione fakty. „Za wszelką cenę” to opowieść mistrza suspensu, Harlana Cobena, w której przenika do najgłębszych zakamarków ludzkiej duszy i wydobywa na światło dzienne to, co najbardziej przerażające.

Pięć lat temu świat Davida Burroughsa runął w gruzach, gdy został skazany za zbrodnię, której nie pamięta. Bezbronny wobec ogromu dowodów, David stracił wszystko, włączając w to najważniejszą osobę w swoim życiu – swojego syna Matthew. Ale nieprawdopodobny zwrot akcji otwiera przed nim nową perspektywę – szansę na zemstę, odkupienie i… prawdę.

Los znowu puka do drzwi Davida, gdy jego była szwagierka, Rachel, przynosi mu zaskakujące wieści podczas niezapowiedzianej wizyty w więzieniu. Fotografia, którą ma przy sobie, odsłania małego chłopca z charakterystycznym znamieniem, identycznym z tym, które miał jego syn Matthew. Czy to możliwe, że Matthew żyje? Kim jest mężczyzna trzymający go za rękę na zdjęciu?

W ryzykownym wyścigu z czasem, gdzie każdy krok jest śledzony przez FBI, David musi zaryzykować wszystko, co jeszcze mu pozostało, aby odkryć prawdę stojącą za tragicznymi wydarzeniami tamtej nocy. Czy przeznaczenie da mu drugą szansę, czy jest to tylko niebezpieczna pułapka, w którą wpadł głębiej niż mógłby przypuszczać?

„Za wszelką cenę” to porywający thriller pełen napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Coben mistrzowsko prowadzi czytelnika przez skomplikowaną sieć kłamstw, fałszywych identyfikacji i niezawodnych dowodów, ukazując jak cienka jest linia pomiędzy niewinnością a winą, między prawdą a iluzją.

Camilla Lackberg – Kukułcze jajo

Camilla Läckberg zaprasza czytelników na kolejne spotkanie z tajemnicami Fjällbacki!

Niepokój zaczyna krążyć po małym miasteczku, gdy docierają przerażające wieści o serii okrutnych morderstw. Pierwszym celem staje się znany fotograf, którego plany otwarcia wystawy w lokalnej galerii zostają brutalnie przerwane. Zaledwie kilka dni później, na oddalonej wysepce, zdarza się kolejna tragedia – tym razem ofiarą pada znany pisarz, zatrzymany w trakcie pracy nad swoim najnowszym dziełem. Śledztwo w obu sprawach prowadzi niezłomny Patrik Hedström wraz z zespołem detektywów z komisariatu w Tanumshede, starając się rozwiązać zagadki, które na pierwszy rzut oka wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego.

Tymczasem Erica Falck, znaną czytelnikom nieprzysięgła detektyw, zanurza się w równie zagmatwanym śledztwie. Tropem archiwalnego sprawozdania policyjnego, Erica odkrywa zaniedbane tropy zbrodni sprzed niemal czterdziestu lat, których echo zaczyna dobiegać do współczesności, obnażając dawno ukryte sekrety i grzechy. Wraz z rozwojem obu śledztw, zaczynają się pojawiać niepokojące powiązania, sugerujące, że przeszłość i teraźniejszość mogą być ze sobą nierozerwalnie związane. Czy Patrik i Erica będą w stanie odkryć prawdę, zanim zabójca znów uderzy?

Autobiografia Britney – najbardziej wyczekiwana biografia w tym roku

Królowa popu, która niewątpliwie przeszła wiele i bardzo dużo może powiedzieć o swoim barwnym życiu. Pierwsza autobiografia Britney Spears, na którą czeka cały świat. „Kobieta, którą jestem” to pełna odwagi i wstrząsająca opowieść, która zabiera czytelników w podróż przez życie jednej z najbardziej ikonicznych postaci w historii muzyki pop – Britney Spears.

Kiedy w czerwcu 2021 roku Britney Spears otwarcie opowiedziała o swoich doświadczeniach przed sądem, świat zamarł w oczekiwaniu na dalszy rozwój wydarzeń. Ten moment nie tylko zrewolucjonizował jej życie, ale także zainspirował miliony innych osób do walki o swoje prawo do wolności i samostanowienia. W swojej autobiografii, Spears z bezprecedensową szczerością pozwala czytelnikom zanurzyć się w najgłębsze zakamarki swojej duszy, odwiedzając miejsca zarówno pełne światła, jak i ciemności.

W tej przełomowej książce, napisanej z sercem i przepełnionej humorem, Britney Spears nie tylko opowiada swoją historię, ale także celebruje miłość, muzykę i nieprzemijającą moc opowiadania własnej, niepowtarzalnej historii. To opowieść o przetrwaniu, wierze, nadziei i drodze do odzyskania wolności.

Dla Spears, która zdobyła swoje miejsce w panteonie muzyki pop, sprzedając ponad 100 milionów płyt na całym świecie i zostając uhonorowaną licznymi nagrodami, w tym prestiżowym Grammy, to moment, aby pozwolić światu zobaczyć prawdziwe „ja” — kobietę, która przeszła przez wiele prób i zdołała zachować wiarę w siebie.

Hanya Yanagihara – Do raju

Pamiętacie wielki hit literacki jakim była książka „Małe życie”? Do raju to najnowsza i bardzo wyczekiwana powieść tej samej autorki. Powieść przenosi nas w wielowątkowy, poruszający świat zarysowany w trzech miejscach Ameryki, każda odmienna, lecz nieustannie przeplatająca się z dwiema pozostałymi poprzez pryzmat doświadczeń i uczuć.

W roku 1893, w alternatywnym obliczu Nowego Jorka, śledzimy losy potomka znamienitej rodziny, który, rzucając wyzwanie konwenansom, decyduje się podążyć za głosem serca. Jego wybór miłosny to nie tylko akt buntu, ale i poszukiwania prawdziwej wolności w światłości fascynującego nauczyciela muzyki.

Sto lat później, w objętym plaga AIDS Manhattanie, młody Hawajczyk trawi się wewnętrznym konfliktem między ukrywanymi bliznami przeszłości a gorącym uczuciem do swojego partnera. To głęboko osobista historia przetrwania, skomplikowana tragicznymi zawirowaniami historii narodowej.

Z kolei w 2093 roku stajemy się świadkami brutalnych losów wnuczki dystyngowanego naukowca, zmuszonej do zmierzenia się z totalitarną rzeczywistością, gdzie wszelka forma komunikacji i wiedzy jest surowo ograniczana. To opowieść o sile ducha, determinacji i odwadze w świecie, gdzie nawet miłość nie jest wolna od nadzoru.

Wojciech Chmielarz – Zwykła przyzwoitość

Kiedy bohater wraca do domu na warszawskich Włochach, w którym wynajmuje pokój, spotyka tam dwóch bandziorów. Mężczyźni grożą panu Henrykowi, właścicielowi domu, więc Bezimienny staje w jego obronie. Ale kiedy w wyniku kolejnego zastraszania starszy mężczyzna trafia do szpitala, bohater uznaje, że miarka się przebrała. I w ten sposób wkracza w sam środek wielkiej afery związanej z rynkiem nieruchomości, nielegalnym przejmowaniem mieszkań i niebotycznych chwilówek branych na nieświadomych niczego ludzi. Przeciwko sobie ma bezwzględnych gangsterów, którzy nie cofną się przed niczym, żeby dopiąć swego. Ale jeszcze groźniejsi są ludzie, którzy stoją w ich cieniu.

Do walki Bezimienny nie staje sam. W próbie rozbicia szajki pomogą mu Aldona, bratanica pana Henryka, komornik i grupa aktywistów. Po raz kolejny brutalna siła i przemoc przestępców zderzą się z umiejętnościami walki i dedukcji bezimiennego bohatera.

Marek Krajewski – Ostra

Wszechobecne zło, niesłabnące napięcie i brutalna prawda Mistrz Marek Krajewski zaskakuje w brawurowej współczesnej odsłonie. Bliżej nie zidentyfikowane wielkie miasto nad rzeką Siecznicą nocami upaja się alkoholem i tonie w narkotykowej mgle. Króluje korupcja, a bezpieczny jest tylko ten, kto stoi ponad prawem.

Kiedy w pożarze na jednym z osiedli ginie podpalacz – bezrobotny alkoholik – to tylko na pierwszy rzut oka sprawa wygląda jak nieszczęśliwy wypadek. Niebawem okazuje się, że podpalenie to element skomplikowanej przestępczej gry. Co wydarzyło się naprawdę, wie tylko prostytutka Rakieta, która zniknęła bez śladu.

Poturbowana przez życie detektyw Ewa Skoczek i ukrywająca wstydliwy sekret adwokatka Gośka Drewnowska podejmują się odnalezienia Rakiety. A to oznacza wojnę. Z bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem.

Śledztwo wiedzie przez zapuszczone pokoiki dziewczyn do wynajęcia i eleganckie gabinety lokalnych biznesmenów i polityków. Ewa i Gośka mają przeciw sobie nawet własną przeszłość, która dopadnie je w najmniej spodziewanym momencie. Czy przeszkodzi im w dotarciu do prawdy? I czy uda się wyrwać miasto z niewidzialnej sieci mafijnych powiązań?

Kto tak naprawdę chce je powstrzymać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *