Tags:

Książki, na które najbardziej czekam czyli najgorętsze nowości i zapowiedzi

Comment

Aktualności
Książki na które czekam 2022

Przełom listopada i grudnia to zawsze ten moment, w którym wydawcy wyciągają swoje asy z rękawów, a wśród zapowiedzi wydawniczych możemy zobaczyć same perełki i najlepsze nazwiska. Wszystko po to, aby móc podarować swoim bliskim wspaniałe książki na prezenty świąteczne, wszak właśnie w grudniu sprzedaż książek najbardziej pikuje w ciągu roku. Podobnie jest i w tym roku – nie możemy się doczekać Świąt także z powodu zapowiedzi, które ukażą się tuż przed nimi! Przedstawiamy Wam najgorętsze nowości i zapowiedzi wydawnicze tego roku!

Powrót Justyny Kopińskiej – „Współczesna wojna”

Kopińska to dziennikarka i autorka świetnych reportaży. Z niezwykłą przenikliwością i wrażliwością patrzy na drugiego człowieka. Po publikacji reportaży Justyny Kopińskiej przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych. Z dużą wiedzą o traumie i procesach społecznych autorka przybliża nam współczesny świat. Każdy rozdział to rada, pokazująca w jak wielkim stopniu Twój głos ma znaczenie.

Wojna w Ukrainie, COVID-19, zmiany w prawie aborcyjnym, przestępstwa Kościoła i wiele innych – to wojny i konflikty, które dzieją się obok nas, tu i teraz, we współczesnym świecie. Jesteście ciekawi co tym razem autorka chce powiedzieć?

Premiera: 7.12.2022

Nowy Twardoch inspirowany polarnymi wyprawami – „Ch0łod”

Pochodzący z Górnego Śląska Konrad Widuch jest weteranem Wielkiej Wojny, komunistą całym sercem oddanym rewolucji. Po wojnie razem z Karolem Radkiem wyjeżdża do sowieckiej Rosji i wciela w życie proletariacki porządek, walcząc w szeregach Konarmii w wojnie 1920 roku. Rewolucja jednak pożera własne dzieci. Podczas czystek 1937 roku towarzysz Widuch jako „stary bolszewik” zostaje aresztowany, skazany i wysłany do łagru, z którego jednak ucieka i tak zaczyna się jego podróż przez śniegi, lody i tundrę.

Uchodząc przed sowiecką sprawiedliwością w towarzystwie niewidomego wora w zakonie i błatnej imieniem Ljubow, Widuch trafia w końcu do tajemniczej osady, nazywanej przez jej mieszkańców Chołodem. Żyją w niej oni zgodnie z rytmem surowej, polarnej natury, hodują renifery, polują na foki i niedźwiedzie, mówią swoim językiem i nigdy nie słyszeli o Stalinie.

Do czasu…

Do napisania „Chołodu” zainspirowały Szczepana Twardocha wyprawy polarne, w których uczestniczył. Jest to podróż przez Arktykę – ocean, łagry, miłość, ale i przemoc.

Premiera: 26.10.2022

Joanna Bator – „Ucieczka niedźwiedzicy”

Kobieta szukająca idealnego domu dla swojej rodziny, anglojęzyczny żółw we wrocławskim ogródku, zapomniane piętro wałbrzyskiego hotelu Sudety, nawiedzające na pozór zwyczajną rodzinę jednookie licho, małżeństwo szukające drogi do siebie na greckiej wyspie, japoński kochanek idealny – gęsta sieć tej niezwykłej opowieści oplątuje czytelnika, on zaś musi znaleźć najważniejszy dla siebie wątek, za którym będzie podążał w tej fascynującej, pełnej pułapek i niespodzianek podróży.

Premiera: 23.11.2022

Michel Houellebecq – „Unicestwianie”

„Unicestwianie” to powieść, której akcja toczy się w niedalekiej przyszłości. Głównym bohaterem jest tam Paul, ważny urzędnik pracujący w gabinecie ministra finansów. Niestety, mężczyzna ten nie ma łatwego życia. Musi na co dzień zmagać się z dosyć niejasną relacją, jaka nawiązała się między nim a jego partnerką, z chorobą ojca, która wciąż postępuje, a także z wyobcowaniem przez własnego brata. Nic dziwnego, że gdy dzieje się tak dużo, każdy człowiek może czuć się nieszczęśliwy.

Co więcej, we Francji też wcale nie dzieje się dobrze. W jednym z zamachów terrorystycznych ginie właśnie minister finansów. Jak poradzi sobie z tym kraj, a wreszcie sam Paul? Czy możliwy jest przełom, czy jednak wszystko w pełnym pędzie zmierza ku nieuchronnej katastrofie?

Premiera: 12.10.2022

Martyna Wojciechowska – „Co chcesz powiedzieć światu?”

Corinne swój pierwszy ultramaraton przez pustynię pokonała w wieku pięćdziesięciu dwóch lat, choć nigdy wcześniej nie biegała. Larysa uciekła przed wojną w Ukrainie z siódemką dzieci, dla których jest mamą zastępczą. W Polsce buduje ich nowe życie. Choć Jennifer urodziła się bez nóg, została wybitną gimnastyczką. Ella pierwszy raz nurkowała z rekinami jako pięciolatka, teraz jest ich obrończynią i rzeczniczką. Morena walczy w Salwadorze o kobiety, które odsiadują wyroki więzienia za poronienie. Darlan jest osobą interpłciową, cudem przeżyła prześladowania, dziś jest pastorką kościoła w Kenii. Marbella była gotowa na wszystko, żeby dać swoim dzieciom przyszłość. Pod koniec życia znalazła się w przytułku dla bezdomnych pracownic seksualnych w Meksyku. To jej dedykuję tę książkę.

„Co chcesz powiedzieć światu” to portrety dziesięciu niezwykłych kobiet, które spotkałam na różnych krańcach świata i w Polsce. Zainspirowały mnie, pokazały drogę, dodały otuchy. Spisałam ich historie, w których głośno mówią o tym, co najważniejsze: o walce o godność i szczęście własne, i drugiego człowieka, o odpowiedzialności za innych i za naszą planetę, o bezwarunkowej miłości, która daje siłę, i determinacji, która pozwala osiągnąć niemożliwe.

Premiera: 7.12.2022

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *