Richard Adams nie żyje. Był autorem książki „Wodnikowe wzgórze”

Comment

Aktualności Fantastyka i fantasy Książki dla dzieci i młodzieży
Richard Adams nie żyje

Richard Adams to ważna postać współczesnej literatury brytyjskiej. Jest twórcą „Wodnikowego Wzgórza”, jednej z najważniejszych powieści dla dzieci po raz pierwszy wydanej w 1972 roku. Adams zmarł w Wigilię po długiej chorobie.

Adams służył w oddziałach spadochronowych w czasie II wojny światowej. Po wojnie piastował stanowiska w administracji państwowej.

W 1972 roku wydał swoją pierwszą książkę, pt. „Wodnikowe Wzórze”, która przyniosła mu szerokie uznanie i popularność. Książka stanowiła spisane opowieści ułożone przez Adamsa dla swoich córek. Sprzedała się w 11 milionach egzemplarzy wydanych w 18 językach. Mało kto wie, że inspirowała się nią J.K. Rowling, tworząc historię Harry’ego Pottera.

Dwa lata po wydaniu swojego bestsellera, Richard Adams przeszedł na emeryturę, by móc całkowicie poświęcić się pisaniu książek. W 1974 roku wydał kolejną książkę, pt. „Szardik”. W kolejnych latach wydał jeszcze kilka powieści i zbiorów opowiadań.

Pisarz zmarł w Wigilię w wieku 96 lat. Fani jego twórczości na całym świecie są pogrążeni w smutku.

W skrócie
Richard Adams nie żyje. Był autorem książki "Wodnikowe wzgórze"
Tytuł
Richard Adams nie żyje. Był autorem książki "Wodnikowe wzgórze"
Opis
Richard Adams to ważna postać współczesnej literatury brytyjskiej. Jest twórcą "Wodnikowego Wzgórza", jednej z najważniejszych powieści dla dzieci po raz pierwszy wydanej w 1972 roku. Adams zmarł w Wigilię po długiej chorobie.
Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *