Syn – serial inspirowany powieścią Philippa Meyera już w maju!

Comment

Aktualności Ekranizacje książek Powieść obyczajowa
Syn - serial

„Syn” głośna i bardzo dobrze przyjęta powieść Philippa Meyera doczeka się wersji w serialowej odsłonie. Premiera na kanale AMC już 11 maja. Warto dodać, że główną rolę w serialu zagra znany z Jamesa Bonda – Pierce Brosnan.

Serial będzie składał się z 10 odcinków i emitowany będzie na kanale AMC. Za produkcję serialu odpowiada AMC Studios i Sonar Entertainment. „Syn” to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali pierwszej połowy roku.

Fabułę stanowi wielowątkowa saga o amerykańskim Zachodzie, opowiadająca historię trzech pokoleń teksańskiej rodziny McCulloughów. Akcja  rozgrywa się więc w ciągu aż 150 lat: od XIX-wiecznych najazdów Komanczów do XX-wiecznego boomu naftowego. Syn nominowany był do nagrody Pulitzera, znajduje się także na liście bestsellerów „New York Timesa”. Porównywano go do dzieł Larry’ego McMurtry’ego oraz Cormaca McCarthy’ego.

Główny bohater, Elie McCullough (Pierce Brosnan), najstarszy z rodu w dzieciństwie został porwany przez plemię Komanczów i wychowany jako jeden z nich. W jego dorosłym życiu odzwierciedlają się wpojone mu surowe zasady Indian – to nimi się kieruje, prowadząc interesy w imieniu rodziny. Przez swoje zachowanie wchodzi w konflikt z hiszpańskim sąsiadem, Pedrem Garcią (Carlos Bardem), a podejmowane przez niego decyzje i żądza władzy dotkną kolejne pokolenia McCulloughów.

Serial ukazuje długą i trudną drogę rodziny McCulloughów do uzyskania miana jednego z najpotężniejszych i najbogatszych rodów w Teksasie.

 

Zobacz zwiastun serialu „Syn”:

W skrócie
Syn - serial inspirowany powieścią Philippa Meyera już w maju!
Tytuł
Syn - serial inspirowany powieścią Philippa Meyera już w maju!
Opis
"Syn" głośna i bardzo dobrze przyjęta powieść Philippa Meyera doczeka się wersji w serialowej odsłonie. Premiera na kanale AMC już 11 maja. Warto dodać, że główną rolę w serialu zagra znany z Jamesa Bonda - Pierce Brosnan.
Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *