Javascript dla dzieci – recenzja książki

Comment

Książki dla dzieci i młodzieży
Javascript dla dzieci - recenzja

Dzieci piszące programy komputerowe, gry i aplikacje? To już nie jest przyszłość, a teraźniejszość. Każdy kto ma dziecko wie, jak bardzo są zaawansowane w nowych technologiach i robią rzeczy, które jeszcze kilka-kilkanaście lat temu były nie do pomyślenia. Dobrych specjalistów jest wciąż mało na rynku pracy, a zaradzić temu ma intensywny rozwój wśród dzieci w tym zakresie.

Właśnie w tym duchu powstała książka nosząca tytuł: „Javascript dla dzieci”. To świetny pretekst do nauki poprzez zabawę rodzica z dzieckiem. Książka przeznaczona jest dla dla dzieci ok. 12-letnich i ich rodziców, ale nie tylko. Jeżeli chcemy nauczyć się programowania sami to „Javascript dla dzieci” jest do tego świetną bazą. Rozkłada wszystkie potrzebne elementy na czynniki pierwsze i daje dobre podstawy do tego, żeby móc później rozwijać swoją wiedzę w zakresie programowania w języku javascript.

Dzieci uwielbiają urządzenia elektroniczne i często posługują się nimi sprawniej niż dorośli. Na Minecraft także jest już od jakiegoś czasu szał a publikacje dotyczące programowania dla dzieci stają się coraz popularniejsze. Jeżeli Twoje dziecko czuje się pewniej przy komputerze i nie chce brać udziału w rodzinnej wycieczce rowerowej czy spacerze, przyłącz się do niego na zasadzie „jeśli góra nie może przyjść do Mahometa to Mahomet przyjdzie do góry” i razem spędźcie czas tworząc własne gry, np. popularnego wężyka i wiele innych, które zarówno rozbudzą w dziecku chęć nauki jak i dadzą ogromną satysfakcję ze stworzonych aplikacji. Dowiesz się też jak:

  • Tworzyć funkcje, aby organizować kod i wielokrotnie go używać.
  • Pisać i modyfikować HTML, aby tworzyć dynamiczne strony www.
  • Stosować DOM i jQuery, aby strony reagowały na dane wprowadzone przez użytkownika.
  • Używać elementu canvas, aby rysować i animować grafikę.
  • Pisać prawdziwe, kontrolowane przez użytkownika gry, z wykrywaniem kolizji i zapamiętywaniem wyników.

„Javascript dla dzieci” to książka kolorowa, bogato ilustrowana z instrukcjami krok po kroku. Zapewni świetną zabawę i naukę w jednym. Już dziś wiadomo, że programiści to najbardziej poszukiwani specjaliści na świecie, także dobrze opłacani. Jeżeli chcesz zapewnić swojemu dziecku stabilną przyszłość, rozwiń już dziś jego umiejętności i pasję do programowania właśnie poprzez wspólne tworzenie gier i aplikacji. Mimo dość wysokiej ceny, uważam, że książka jest jej warta.

W skrócie
product image
Ocena recenzenta
1star1star1star1star1star
Ocena czytelników
5 based on 2 votes
Wydawca
Wydawnictwo Naukowe PWN
Cena rynkowa
69

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *