Ofiara – Joyce Carol Oates

Ofiara – Joyce Carol Oates
Author:
Series: Don Kichot i Sancho Pansa
Genre: Powieść społeczno-obyczajowa
Tag: W.A.B.
Publisher: W.A.B.
Publication Year: 28 września 2016
Length: 352
ISBN: 9788328026599

Traumy z przeszłości, destrukcyjna siła sekretów i uprzedzeń oraz decyzje, które trzeba podjąć, by chronić najbliższych.

About the Book

Rasistowski atak na czternastolatkę elektryzuje mieszkańców miasteczka w New Jersey, gdzie  napięcie na tle rasowym narastało od lat.  Oates  w wyśmienitym stylu przedstawia poruszający obraz córki i jej matki, podważa nasze przekonania o społeczeństwie, uprzedzeniach i o nas samych, udzielając głosu wszystkim: od policji, przez media, aż do ofiary i jej rodziny. Ofiara to nowe, wstrząsające spojrzenie na władzę i ucisk, niewinność i winę, prawdę i sensację, sprawiedliwość i zemstę.

 

Joyce Carol Oates (ur. 1938) – wybitna amerykańska pisarka, eseistka i poetka. Od debiutu w 1964 roku opublikowała ponad 40 powieści (m.in. Oni, Blondynka, Czarna topiel, Wodospad, Córka grabarza), a także liczne zbiory opowiadań, sztuki teatralne, tomy poezji. W swoich książkach porusza istotne problemy społeczne, zwłaszcza dotyczące przemocy wobec kobiet; wyróżnikiem jej stylu jest stosowanie elementów charakterystycznych dla powieści gotyckiej. W 1980 roku Oates wraz z mężem założyła wydawnictwo Ontario Review Books. Od lat jest profesorem na Uniwersytecie Princeton. Kilka razy była nominowana do Nagrody Pulitzera, zdobyła National Book Award za powieść Oni; od kilku lat wymienia się ją wśród najpoważniejszych kandydatów do Nagrody Nobla. Nakładem Wydawnictwa W.A.B. w 2014 roku ukazała się powieść Tatulo oraz zbiór opowiadań Czy zawsze będziesz mnie kochać?.

W skrócie
Ocena czytelników
no rating based on 0 votes
Cena rynkowa
39,99

2 comments

  1. terry

    Swietna pozycja. Mocna, ukazująca prawdziwe stosunku na szczytach władzy, ukazująca jak człowiek może upodlić drugiego. Książka na długo zapadnie mi w pamięć..każdy powinien po nią sięgnąć..

  2. krajpolska

    Bardzo fajnie, że autorka „Ofiary” przekazywała Nam informację z każdej strony tzn z mediów, z rodziny czy z policji. Społeczeństwo jest pokazane w bardzo prawdziwy sposób, warto było sięgnąć po te książke. Myślę, że nominacje do nagród nie były przypadkowe, Oates się to należy. Również podobał mi się motyw o Polsce jaki umieściła autorka, godne polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *