Traumy z przeszłości, destrukcyjna siła sekretów i uprzedzeń oraz decyzje, które trzeba podjąć, by chronić najbliższych.
Rasistowski atak na czternastolatkę elektryzuje mieszkańców miasteczka w New Jersey, gdzie napięcie na tle rasowym narastało od lat. Oates w wyśmienitym stylu przedstawia poruszający obraz córki i jej matki, podważa nasze przekonania o społeczeństwie, uprzedzeniach i o nas samych, udzielając głosu wszystkim: od policji, przez media, aż do ofiary i jej rodziny. Ofiara to nowe, wstrząsające spojrzenie na władzę i ucisk, niewinność i winę, prawdę i sensację, sprawiedliwość i zemstę.
Joyce Carol Oates (ur. 1938) – wybitna amerykańska pisarka, eseistka i poetka. Od debiutu w 1964 roku opublikowała ponad 40 powieści (m.in. Oni, Blondynka, Czarna topiel, Wodospad, Córka grabarza), a także liczne zbiory opowiadań, sztuki teatralne, tomy poezji. W swoich książkach porusza istotne problemy społeczne, zwłaszcza dotyczące przemocy wobec kobiet; wyróżnikiem jej stylu jest stosowanie elementów charakterystycznych dla powieści gotyckiej. W 1980 roku Oates wraz z mężem założyła wydawnictwo Ontario Review Books. Od lat jest profesorem na Uniwersytecie Princeton. Kilka razy była nominowana do Nagrody Pulitzera, zdobyła National Book Award za powieść Oni; od kilku lat wymienia się ją wśród najpoważniejszych kandydatów do Nagrody Nobla. Nakładem Wydawnictwa W.A.B. w 2014 roku ukazała się powieść Tatulo oraz zbiór opowiadań Czy zawsze będziesz mnie kochać?.
Swietna pozycja. Mocna, ukazująca prawdziwe stosunku na szczytach władzy, ukazująca jak człowiek może upodlić drugiego. Książka na długo zapadnie mi w pamięć..każdy powinien po nią sięgnąć..
Bardzo fajnie, że autorka „Ofiary” przekazywała Nam informację z każdej strony tzn z mediów, z rodziny czy z policji. Społeczeństwo jest pokazane w bardzo prawdziwy sposób, warto było sięgnąć po te książke. Myślę, że nominacje do nagród nie były przypadkowe, Oates się to należy. Również podobał mi się motyw o Polsce jaki umieściła autorka, godne polecenia.