Pierwszy człowiek – Albert Camus

Pierwszy człowiek – Albert Camus
Author:
Series: Don Kichot i Sancho Pansa
Genres: Biografie, Powieść społeczno-obyczajowa
Tag: W.A.B.
Publisher: W.A.B.
Publication Year: 31-08-2016
Length: 192
ISBN: 9788328021112

Autobiograficzna powieść wybitnego pisarza, której rękopis miał przy sobie w dniu tragicznej śmierci.

Albert Camus zginął w wypadku samochodowym 4 stycznia 1960 roku, w trzy lata po zdobyciu literackiej Nagrody Nobla. W torbie, którą miał przy sobie, znaleziono między innymi niedokończony rękopis Pierwszego człowieka.

About the Book

Autobiograficzna powieść wybitnego pisarza, której rękopis miał przy sobie w dniu tragicznej śmierci.

Albert Camus zginął w wypadku samochodowym 4 stycznia 1960 roku, w trzy lata po zdobyciu literackiej Nagrody Nobla. W torbie, którą miał przy sobie, znaleziono między innymi niedokończony rękopis Pierwszego człowieka. Książka o charakterze autobiografii czekała na wydanie ponad 30 lat. Opisuje najwcześniejsze lata życia Jacquesa Cormery’ego, mieszkającego z rodziną matki w Algierze, stolicy skolonizowanej przez Francuzów Algierii. Ojciec chłopca zginął w czasie I wojny światowej.  Poza historią dzieciństwa i młodości głównego bohatera zawiera także notatki i przypisy poczynione przez autora, a także zapis jego korespondencji z nauczycielem, panem Germainem.  Dzięki temu czytelnik ma okazję poznać bliżej nie tylko historię życia pisarza, ale także formę jego literackiego warsztatu i myśli wyrażone w najczystszej postaci.

Albert Camus (ur. 1913, zm. 1960) – francuski pisarz, eseista, dramaturg i reżyser teatralny. Dorastał w Algierii. Jeden z najwybitniejszych intelektualistów XX wieku, przedstawiciel egzystencjalizmu ateistycznego w literaturze, choć sam nie uważał się za egzystencjalistę. Autor m.in. Dżumy, Kaliguli, Obcego i Upadku. Laureat literackiej Nagrody Nobla (1957) za całość dzieła rzucającego światło na problemy, które nasze dni stawiają przed świadomością ludzką. Zginął w wypadku samochodowym.

W skrócie
Ocena czytelników
no rating based on 0 votes
Cena rynkowa
34,99
About the Author
Albert Camus

Albert Camus (ur. 1913, zm. 1960) – francuski pisarz, eseista, dramaturg i reżyser teatralny. Dorastał w Algierii. Jeden z najwybitniejszych intelektualistów XX wieku, przedstawiciel egzystencjalizmu ateistycznego w literaturze, choć sam nie uważał się za egzystencjalistę. Autor m.in. Dżumy, Kaliguli, Obcego i Upadku. Laureat literackiej Nagrody Nobla (1957) za całość dzieła rzucającego światło na problemy, które nasze dni stawiają przed świadomością ludzką. Zginął w wypadku samochodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *