Tags:

Żyj jak rolnik – Niklas Kampargard – recenzja książki

Comment

Książki kucharskie Popularnonaukowe
Żyj jak rolnik

Marzysz o malowniczym domku na wsi? A może właśnie na zamieszkałeś na wsi i nie wiesz jak wykorzystać jej potencjał? Masz dość niskiej jakości jedzenia kupowanego w marketach? Wyhoduj i zrób je sam! Możesz to zrobić nawet mieszkając w bloku! Wszystkiego dowiesz się z książki „Żyj jako rolnik. 100 sposobów jak żyć w zgodzie z naturą”.

„Żyj jak rolnik” to jedyna taka książka na rynku, która kompleksowo doradza w jaki sposób możemy czerpać z natury zarówno mieszkając na wsi jak i w mieście. Rosnąca świadomość konsumencka sprawia, że coraz więcej rzeczy chcemy wytwarzać i hodować sami. Rośliny i mięso kupowane w supermarkecie są faszerowane chemią i przestają mieć jakikolwiek smak, zapach i wartości zdrowotne. Niklas Kampargard, autor książki pt. „Żyj jak rolnik” przekonuje, że nie trzeba mieszkać na wsi, żeby korzystać z dobrodziejstw natury. Daje wiele porad jak wykorzystać własny balkon do urządzenia na nim domowego ogródka uprawiając własne warzywa i zioła.

Żyj jak rolnik to także książka dla osób, które już na wsi mieszkają lub planują zamieszkać. Autor przedstawia 100 ważnych zagadnień i sposobów radzenia sobie na wsi z hodowlą zwierząt, uprawą roślin, walką ze szkodnikami, produkcją domowych przetworów, wędlin i serów. To także cenne porady na temat tego, jak maksymalnie wykorzystać potencjał wsi i jej zasobów, np. poprzez kompostowanie odpadów, wykorzystywanie naturalnych nawozów z obornika czy deszczówki. Książka stanowi bardzo bogate kompendium na temat życia na wsi i prowadzenia samowystarczalnego gospodarstwa.

Dowiesz się z niej o domowych sposobach na szkodniki, muchy, myszy czy komary. Poznasz sposoby na robienie własnych wędlin, serów i przetworów w słoikach czy warzenie własnego piwa i wytwarzanie domowych nalewek. Poznaj zapomniane sposoby naszych babć na domowe soki i syropy i ciesz się życiem w zgodzie z naturą.

„Żyj jak rolnik” oprócz tego, że zawiera całą masę niezwykle ciekawych i przydatnych porad to jest także przepięknie wydaną książką za co wydawnictwu Edipresse należy się ogromny plus. Twarda oprawa i okładka stylizowana na retro poradniki domowe a także kolorowe ilustracje i cała masa przydatnych zdjęć sprawiają, że książka jest niezwykle atrakcyjna i doskonale sprawdzi się także jako prezent.

Książka dostępna w dobrych księgarniach:

W skrócie
product image
Ocena recenzenta
1star1star1star1star1star
Ocena czytelników
5 based on 3 votes
Wydawca
Edipresse
Książka
Żyj jak rolnik - Niklas Kampargard - recenzja książki
Cena rynkowa
49,90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *