Miejsce na ziemi – Umi Sinha

Miejsce na ziemi – Umi Sinha
Author:
Genres: Powieść społeczno-obyczajowa, Powieść zagraniczna
Tags: Marginesy, tożsamość
Publisher: Marginesy
Publication Year: 15-06-2016
Length: 384
ISBN: 9788365282620

Pełna emocji i imponująca rozmachem opowieść o miłości i stracie, tożsamości i przynależności.

About the Book

Pełna emocji i imponująca rozmachem opowieść o miłości i stracie, tożsamości i przynależności. 

Dwunastoletnia Lila Langdon jest świadkiem rodzinnej tragedii – przy zaproszonych na wystawną kolację gościach jej matka wręcza ojcu prezent: ręcznie tkany, misternie wykonany obrus. Dziewczynka nie widzi, co dokładnie się na nim znajduje, ale efekt jest porażający – goście uciekają w popłochu, a ojciec zamyka się w swoim gabinecie, gdzie popełnia samobójstwo.

Ta tragedia kładzie kres jej dzieciństwu w Indiach i zmusza do wyjazdu do Sussex do ciotecznej babki Wilhelminy. Tu Lila postanawia rozwikłać rodzinną zagadkę – listy pisane przez babkę mieszkającą w Indiach, a także dzienniki jej ojca układają się w mroczną historię rodziny. Historię o miłości, namiętności, szaleństwie, zemście, konfliktach klasowych, ale przede wszystkim o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

Od najmroczniejszych dni brytyjskiego panowania w Indiach po następstwa pierwszej wojny światowej, Miejsce na ziemi opowiada o misternie splecionych losach trzech pokoleń i ich walce o wyzwolenie się spod ciężaru historii naznaczonej kolonialną przemocą. To dojrzała, wyważona i rozwijająca się w niepowstrzymany sposób powieść o tajemnicach – przemilczanych zdarzeniach, które decydują o naszym życiu.

Zobacz artykuły i recenzje na temat tej książki lub jej autora:

W skrócie
Ocena czytelników
no rating based on 0 votes
Cena rynkowa
37,90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *