Latarnik – Camilla Lackberg – recenzja książki

Comment

Kryminały
Latarnik - Camila Lackberg

Camilla Lackberg to szwedzka pisarka prężnie działająca w świecie powieści kryminalnych. Jest także autorką dwóch książek kucharskich i książki dla dzieci. „Latarnik” to jedna z bardziej mrocznych powieści w dorobku pisarki. 

Latarnik to książka, która w Szwecji ukazała się w 2009 roku, a w Polsce nakładem wydawnictwa Czarna Owca została wydana dopiero dwa lata później. Jest to 9. powieść napisana przez pisarkę.

Jak w każdej powieści Lackberg, akcja dzieje się we Fjalbece, rodzinnym mieście pisarki i jego okolicach. Zakrwawiona kobieta pędzi swoim samochodem. Na tylnym siedzeniu siedzi jej synek. Muszą uciec do jedynego bezpiecznego miejsca znanego kobiecie. Na wyspę Graskar, zwaną Wyspą Duchów. Po przypłynięciu na wyspę wiodą spokojne życie. Nic nie wskazuje na to, jaki dramat ukrywa kobieta.

W pobliskim mieście, we własnym mieszkaniu, zostaje znaleziony zastrzelony mężczyzna. Sprawa nabiera rozpędu, gdy okazuje się, że wcześniej był na wyspę w odwiedziny u kobiety i jej synka i ma to związek z tajemnicą, którą przywiozła ze sobą dziewczyna.

Książka wciąga i porusza wątkami o rodzinnych dramatach, dawnych uczuciach i opętaniu. Wyspa Duchów swoją nazwę zawdzięcza pewnej historii, która wydarzyła się wiele wiele lat wcześniej. Od tamtych wydarzeń, na wyspie oprócz dziewczyny i jej synka mieszka ktoś jeszcze.

Dobra rozrywka, która wciąga i trzyma do ostatniej strony. Camilla Lackberg w dobrym stylu.

W skrócie
product image
Ocena recenzenta
1star1star1stargraygray
Ocena czytelników
3 based on 1 votes
Wydawca
Czarna Owca
Książka
Latarnik - Camilla Lackberg
Cena rynkowa
29.90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *