Dziewczyna z pociągu – recenzja książki

Comment

Kryminały
Dziewczyna z pociągu

Bardzo głośny debiut literacki brytyjskiej pisarki Pauli Hawkins, który w tym roku zostanie również zekranizowany. Dziewczyna z pociągu podbija świat na całego, a to dopiero początek…

Licencje wydawnicze „Dziewczyny z pociągu” zostały sprzedane do 47 krajów na całym świecie. W tym roku „Dziewczyna z pociągu” trafi także do kin za sprawą zakupienia praw do ekranizacji przez wytwórnię DreamWorks. Książkę, której premiera przypadła na 23 października przeczytałam dopiero teraz. I nie żałuję.

Przeczytanie „Dziewczyny z pociągu” zajęło mi… noc. Na początku nie mogłam się w nią „wgryźć”, ale kiedy już się udało, pochłonęłam ją w całości.  Jest to z pewnością książka do poczytania na wieczór. Brak w niej drastycznych opisów krwawych zbrodni. Tego w książce nie znajdziecie. Czym zatem przyciąga „Dziewczyna z pociągu”? Dobrą historią, która została dobrze opowiedziana. Nie przeżyłam żadnych literackich uniesień. Zwyczajnie, miło spędziłam czas i o to chodzi w czytaniu. Ta książka dostarczy rozrywki. Autorce należy się duży plus za niebanalną historię, bo w zasadzie ona sprawia, że „Dziewczyna z pociągu” tak ciekawi.

Powieść przedstawiona jest z perspektywy 3 kobiet: Rachel, Megan i Anny.

Rachel to porzucona i zdradzona przez męża, bezdzietna, młoda kobieta. Jest także alkoholiczką, przez co została także wyrzucona z pracy. Codziennie rano przemierza drogę do pracy, której nie ma, żeby współlokatorka nie zorientowała się, że dziewczyna utraciła źródło dochodu. Podczas jednej z podróży staje się świadkiem sceny, której nie powinna zobaczyć, która wpędza ją w obsesję i przez którą jej życie zostanie zagrożone.

Megan to kobieta, która mieszka z mężem w domu przy Blenheim Road. Jest utrzymanką, która szuka dla siebie miejsca w życiu. Podejmuje się różnych działań od malarstwa, prowadzenia własnej galerii sztuki po opiekę nad dzieckiem sąsiadów. Megan to zagubiona kobieta, którą na każdym kroku prześladują demony przeszłości, o których nie wie nawet jej własny mąż.

Anna. To do niej odszedł mąż Rachel. Mieszkają razem w domu, który Rachel kiedyś kupowała i urządzała razem z nim. Anna jest matką dziecka Toma. Rachel nie mogła mieć dzieci i to przez to wpadła w nałóg. Zazdrości Annie ukochanego męża, którego nadal darzy wielkim uczuciem, a także życia, którego kobieta ją pozbawiła. I jeszcze to dziecko, którego sama mu nie mogła dać. To wszystko sprawia, że Rachel czuje wielką nienawiść do Anny, a Anna boi się Rachel.

Historia łączy losy kobiet, kiedy jedna z nich ginie w tajemniczych okolicznościach. Jej ciało zostaje znalezione w pobliskim lesie, a policja szuka sprawcy, co okazuje się niełatwym zadaniem. Pomóc może Megan, która widziała coś z okien pociągu, ale ze względu na swój alkoholizm staje się dla policji niewiarygodnym świadkiem.  Czy znajdą w końcu sprawcę zbrodni?

Dziewczyna z pociągu podbiła już wiele krajów. Znalazła się nawet na I miejscu bestsellerów listy New York Timesa i utrzymywała się na niej przez 14 tygodni. Książkę rekomenduje nawet mistrz Stephen King i znana ze swoich doskonałym powieści kryminalnych Tess Gerritsen. Warto przeczytać.

W skrócie
product image
Ocena recenzenta
1star1star1star1stargray
Ocena czytelników
4.5 based on 3 votes
Wydawca
Świat Książki
Książka
Dziewczyna z pociągu
Cena rynkowa
32.90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *