W przyszłym roku w Jerozolimie

W przyszłym roku w Jerozolimie
Author:
Genres: Powieść społeczno-obyczajowa, Powieść zagraniczna
Tag: Albatros
Publisher: Albatros
Publication Year: 12-01-2017
Length: 816
ISBN: 9788379857449

Porywająca historia dwóch rodzin, które starają się przezwyciężyć swoje przeznaczenie.

Historia o zdradzie i zemście, możliwej i niemożliwej miłości, o wielkiej przygodzie w kraju pełnym nietolerancji i oburzenia.

About the Book
Czytelnicy trylogii STULECIE Kena Folletta będą tą książką zachwyceni.
PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ O LUDZIACH
SZUKAJĄCYCH DLA SIEBIE MIEJSCA
W OGARNIĘTYM CHAOSEM ŚWIECIE.
Fragment opisanej z dwóch perspektyw fascynującej historii miejsca, które do dziś jest źródłem międzynarodowych konfliktów.

Zawikłane losy rodzin dwóch przyjaciół, Żyda Samuela Zukera i Palestyńczyka Ahmeda Ziada, na przestrzeni niemal stu lat.

Warszawa, Petersburg, Paryż…
Samuel Zuker nie znalazł tam szczęścia. Musiał uciekać – przed pogromami, prześladowaniami carskiej ochrany, przed pustką. Wygląda na to, że na kupionym kawałku ziemi w pobliżu Jerozolimy wreszcie odnajdzie swoje miejsce na świecie. I że nic nie zniszczy przyjaźni łączącej go z Ahmedem Ziadem, którego rodzina od dawna tę ziemię dzierżawiła.

Ponad pół wieku później Marian Miller przyjeżdża do Izraela, żeby przygotować raport na temat terenów okupowanych. Jedną z osób, z którymi rozmawia, jest syn Samuela, który ma jej wiele do powiedzenia. Ale też mnóstwo do ukrycia. Podobnie jak ona.

Ta intrygująca saga rodzinna, w której kulminacyjne wydarzenia przypadają na rok 1948, jest najambitniejszą jak dotąd powieścią Julii Navarro. To powieść szkatułkowa, której karty zaludniają postacie z krwi i kości, biorące własne przeznaczenie w swoje ręce, spełniające marzenia i walczące o życie.

W skrócie
Ocena czytelników
5 based on 1 votes
Cena rynkowa
59,90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *