Meryl Streep. Znowu ona! – Michael Schulman

Meryl Streep. Znowu ona! – Michael Schulman
Autor:
Gatunek: Biografie
Tag: Marginesy
Stron: 368
Wydawca: Marginesy
Data wydania: 17-08-2016
ISBN: 9788365282897
Portret kobiety, czasów i zawodu: pierwsza tak rzetelna biografia Meryl Streep – „żelaznej damy” aktorstwa, dziewiętnastokrotnie nominowanej do Oscara i właścicielki trzech statuetek – która opisuje jej pierwsze kroki na scenie w latach siedemdziesiątych, jej feminizm i niezwykły talent.
Przeczytaj fragment

Nota wydawcy

Portret kobiety, pewnej epoki i zawodu aktorki: pierwsza tak wnikliwa biografia Meryl Streep.

Kiedy w 1975 roku skończyła szkołę aktorską, była jak dziesiątki innych młodych aktorek tamtych lat – spała do późna, dużo rozmawiała o aktorstwie, jeździła na rowerze, prowadziła dziennik. Wyróżniała się jednak niezwykłym talentem.

Meryl Streep od razu zwróciła na siebie uwagę. Dostawała role na Broadwayu i w adaptacjach Szekspira na deskach teatru w Central Parku. Otrzymała nominację do Nagrody Tony, chwilę później nominacje do Oscara i Złotego Globu za Łowcę jeleni, a po roku obie statuetki za Sprawę Kramerów. Miała niespełna trzydzieści lat.

Michael Schulman opowiada o rosnącej sławie Meryl Streep, jej namiętnym, choć mającym tragiczny finał związku z Johnem Cazale’em, o małżeństwie z Donem Gummerem, o mozolnym wchodzeniu na szczyt i trudnych relacjach nie tylko z Robertem de Niro, Woodym Allenem czy Dustinem Hoffmanem, ale z całym męskim światem kinematografii. A przede wszystkim opowiada o jej ewolucji – o kobiecie, która walczyła ze stereotypami i nierównym traktowaniem.

Ta porywająca biografia jednej z najciekawszych aktorek naszych czasów pozwala spojrzeć na Meryl Streep, zanim stała się ikoną.

„Dogłębny i czuły portret oszałamiającej aktorki z czasów, zanim stała się sławna. Ta książka nie tylko ukazuje początki kariery Meryl Streep, ale i całą epokę. Wspaniała, pełna szacunku i ważna biografia. Idealna dla każdego, kto interesuje się Meryl, Hollywoodem, teatrem lub po prostu był kiedyś szalony i młody”.

Paul Rudnick, scenarzysta, pisarz

„Świetne spojrzenie na to, jak młoda dziewczyna z New Jersey stała się silną osobowością w przemyśle rozrywkowym”. 

Associated Press

„Wyważony portret niezwykłej aktorki – kobiety oddanej pracy i stawiającej poprzeczkę współpracownikom naprawdę wysoko. Lektura obowiązkowa nie tylko dla fanów i przyszłych aktorów”.

Booklist

W skrócie
Ocena czytelników
no rating based on 0 votes
Cena rynkowa
44,90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *