Polskie piękno. Sto lat mody i stylu – Karolina Żebrowska

Polskie piękno. Sto lat mody i stylu – Karolina Żebrowska
Author:
Genre: Literatura faktu
Tag: Znak
Publisher: Znak Horyzont
Publication Year: 26-11-2018
Length: 240
ISBN: 9788324054879

Moda to lustro kobiecej historii. Ty też możesz się w nim przejrzeć.

About the Book

Odważne pomysły, śmiałe kreacje i przełamywanie tabu przez miliony kobiet. Ostatnie sto lat to prawdziwa modowa rewolucja. Nigdy wcześniej damski strój nie zmieniał się tak szybko. I tak efektownie.

Dla słynących z urody Polek XX wiek był czasem walki: o wolną ojczyznę i o własne prawa. Wydawałoby się, że nie było wtedy czasu na zajmowanie się modą. Ale to właśnie ona dodawała im odwagi i pozwalała poczuć się pięknie. Wyczucie stylu i wyobraźnia stały się ich wizytówką.

Dziś mamy coś, czego naszym prababkom często brakowało. Ogromny wybór. To właśnie on czyni współczesną modę tak fascynującą. Obecne trendy to niewiarygodny miks tysięcy elementów kobiecej garderoby wielu epok.

To, co masz na sobie też ma swoją historię. Odkryj ją.

Karolina Żebrowska – miłośniczka stylu vintage, domorosła kostiumolożka, krakuska. Swoją pierwszą sukienkę, stylizowaną na ubiór z początku XIX wieku, uszyła ze starej zasłony. Z wykształcenia reżyser filmowy. Jej krótkie filmy: 100 Years of Beauty – Poland i Prawdziwe kobiety obejrzało ponad 4 miliony osób. Autorka z ogromnym dystansem i poczuciem humoru dzieli się swoją pasją na własnym kanale na portalu YouTube oraz blogu Domowa kostiumologia.

W skrócie
Ocena czytelników
no rating based on 0 votes
Cena rynkowa
PLN 69,90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *