Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć – Dror A. Mishani

Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć – Dror A. Mishani
Author:
Series: Mroczna seria
Genre: Kryminał/Sensacja/Thriller
Tag: W.A.B.
Publisher: W.A.B.
Publication Year: 06-07-2016
Length: 256
ISBN: 9788328026308

Tajemnicze morderstwo, traumy zgwałconych kobiet i policjant, którego nikt nie jest w stanie zidentyfikować. Przed Awim Awrahamem jego pierwsze śledztwo o zabójstwo!

About the Book

Tajemnicze morderstwo, traumy zgwałconych kobiet i policjant, którego nikt nie jest w stanie zidentyfikować. Przed Awim Awrahamem jego pierwsze śledztwo o zabójstwo!

W mieszkaniu zostaje znaleziona zamordowana Lea Yeager. Przybyły na miejsce Komisarz Awraham rozpoznaje w niej ofiarę gwałtu sprzed dwóch lat. Sprawca gwałtu nie przyznał się do winy, ale został skazany, a jego rodzina groziła kobiecie zemstą. Czy to właściwy trop do znalezienia także jej zabójcy? A może kobietę zamordował syn, który udaje, że nie utrzymywał z matką żadnych kontaktów? I kim jest tajemniczy policjant, który pojawił się w domu ofiary na kilka minut przed zbrodnią?

(O „Chłopcu, który zaginął”) Nadzwyczajna książka! Niesłychanie interesujący kryminał! Dror Mishani pisze niekonwencjonalnie i oryginalnie.

Henning Mankell

Dror A. Mishani to może być duże nazwisko w świecie kryminałów. Jego debiutancki „Chłopiec, który zaginął” uderza dojrzałością, wiarygodnością i smutkiem.

Piotr Kofta

Takiego napięcia, zarówno dramatycznego, kryminalnego, jak i sensacyjnego, a przede wszystkim uzyskanego poprzez łamanie kulturowego i społecznego tabu, nie sposób, ot tak, przełknąć. Mishani ma niebywały talent i ogromne wyczulenie na człowiecze traumy, niedoskonałości i popełnione błędy.

Paulina Stoparek

Dror A. Mishani – urodzony w 1975 r., izraelski pisarz, tłumacz i literaturoznawca specjalizujący się w dziejach kryminału; mieszka w Tel Awiwie. Jego pierwsza powieść kryminalna, której bohaterem jest komisarz Awi  Awraham, wydana została w 2011 r. i stała się międzynarodowym bestsellerem (wydanie polskie „Chłopiec, który zaginął”, W.A.B. 2013). Kolejny tytuł w cyklu, „Możliwość przemocy” (W.A.B. 2014), także podbił serca czytelników i zebrał znakomite recenzje. „Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć” (2015), trzeci kryminał z Awim Awrahamem, to najnowsza powieść Mishaniego.

W skrócie
Ocena czytelników
no rating based on 0 votes
Cena rynkowa
34,99
About the Author
Dror A. Mishani

Dror A. Mishani – urodzony w 1975 r., izraelski pisarz, tłumacz i literaturoznawca specjalizujący się w dziejach kryminału; mieszka w Tel Awiwie. Jego pierwsza powieść kryminalna, której bohaterem jest komisarz Awi Awraham, wydana została w 2011 r. i stała się międzynarodowym bestsellerem (wydanie polskie „Chłopiec, który zaginął”, W.A.B. 2013). Kolejny tytuł w cyklu, „Możliwość przemocy” (W.A.B. 2014), także podbił serca czytelników i zebrał znakomite recenzje. „Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć” (2015), trzeci kryminał z Awim Awrahamem, to najnowsza powieść Mishaniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *