Afryka jest kobietą – Beata Lewandowska-Kaftan

Afryka jest kobietą – Beata Lewandowska-Kaftan
Author:
Genre: Literatura faktu
Tags: Afryka, Edipresse
Publisher: Edipresse
Publication Year: 28 września
Length: 272
ISBN: 9788379454143

Afryka jest kobietą to zbiór opowiadań, reportaży i impresji, których bohaterkami są afrykańskie kobiety. Każda z nich jest inna. Pochodzą z różnych ludów i środowisk, różnie wyglądają, ubierają się, zachowują. Mówią różnymi językami, hołdują odmiennym tradycjom, wyznają inne religie, pełnią różne życiowe role, wykonują różne zajęcia.

About the Book

Afryka jest kobietą to zbiór opowiadań, reportaży i impresji, których bohaterkami są afrykańskie kobiety.  Każda z nich jest inna. Pochodzą z różnych ludów i środowisk, różnie wyglądają,  ubierają się, zachowują. Mówią różnymi językami, hołdują odmiennym tradycjom, wyznają inne religie, pełnią różne życiowe role, wykonują różne zajęcia.

Spotkanie lub historia każdej z nich stanowi pretekst do pokazania różnych twarzy dzisiejszej Afryki: Afryki „czarnej” i „białej”, Afryki tradycyjnej, plemiennej i Afryki zeuropeizowanej, rolniczej lub miejskiej. Jest pretekstem do opowiedzenia o nieznanych zwyczajach, wciąż żywych tradycjach, innym niż w Europie pojmowaniu roli rodziny, klanu, społeczności, o odmiennej hierarchii wartości czy codziennym życiu. To opowieści o  tym niezwykłym kontynencie, z którego wszyscy pochodzimy, a który dziś wydaje nam się odległy, zaskakujący, niezrozumiały czy wręcz przerażający. Bo tak mało o nim wiemy.

W skrócie
Ocena czytelników
no rating based on 0 votes
Cena rynkowa
49,90 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *