Afryka jest kobietą – Beata Lewandowska-Kaftan

Afryka jest kobietą – Beata Lewandowska-Kaftan
Autor:
Gatunek: Literatura faktu
Tagi: Afryka, Edipresse
Stron: 272
Wydawca: Edipresse
Data wydania: 28 września
ISBN: 9788379454143
Afryka jest kobietą to zbiór opowiadań, reportaży i impresji, których bohaterkami są afrykańskie kobiety. Każda z nich jest inna. Pochodzą z różnych ludów i środowisk, różnie wyglądają, ubierają się, zachowują. Mówią różnymi językami, hołdują odmiennym tradycjom, wyznają inne religie, pełnią różne życiowe role, wykonują różne zajęcia.

Nota wydawcy

Afryka jest kobietą to zbiór opowiadań, reportaży i impresji, których bohaterkami są afrykańskie kobiety.  Każda z nich jest inna. Pochodzą z różnych ludów i środowisk, różnie wyglądają,  ubierają się, zachowują. Mówią różnymi językami, hołdują odmiennym tradycjom, wyznają inne religie, pełnią różne życiowe role, wykonują różne zajęcia.

Spotkanie lub historia każdej z nich stanowi pretekst do pokazania różnych twarzy dzisiejszej Afryki: Afryki „czarnej” i „białej”, Afryki tradycyjnej, plemiennej i Afryki zeuropeizowanej, rolniczej lub miejskiej. Jest pretekstem do opowiedzenia o nieznanych zwyczajach, wciąż żywych tradycjach, innym niż w Europie pojmowaniu roli rodziny, klanu, społeczności, o odmiennej hierarchii wartości czy codziennym życiu. To opowieści o  tym niezwykłym kontynencie, z którego wszyscy pochodzimy, a który dziś wydaje nam się odległy, zaskakujący, niezrozumiały czy wręcz przerażający. Bo tak mało o nim wiemy.

W skrócie
Ocena czytelników
no rating based on 0 votes
Cena rynkowa
49,90 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *