Światło między oceanami – M. L. Stedman

Światło między oceanami – M. L. Stedman
Author:
Genre: Powieść zagraniczna
Tag: Albatros
Publisher: Albatros
Publication Year: 26-10-2016
Length: 432
ISBN: 9788379857302

Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu spokój i pozwalają pokonać upiory przeszłości.

About the Book

PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ O NISZCZYCIELSKIEJ SILE NIEWŁAŚCIWYCH WYBORÓW.

O ZŁYCH DECYZJACH DOBRYCH LUDZI.

O SZCZĘŚCIU, Z KTÓREGO TAK TRUDNO ZREZYGNOWAĆ…

Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu spokój i pozwalają pokonać upiory przeszłości.

Los wystawia ich jednak na ciężką próbę. Po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopca, Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dzieci, i popada w depresję. I wówczas zdarza się cud: do brzegu wyspy przybija łódź ze zwłokami mężczyzny i płaczącym niemowlęciem. Ulegając namowom żony, kierując się głosem serca, a nie zasadami moralnymi, Tom podejmuje decyzję, której konsekwencje położą się cieniem na życiu wielu ludzi…

Prawa do powieści kupili wydawcy z 41 krajów, przetłumaczono ją na 40 języków

PONAD ROK NA LIŚCIE BESTSELLERÓW „NEW YORK TIMESA”

Przez krytyków uznana za uniwersalną opowieść, która jest w stanie trafić do serc czytelników na całym świecie

WYRÓŻNIONA NAGRODĄ AUSTRALIAN BOOK INDUSTRY AWARDSW KATEGORIACH:
Najlepsza literacka fikcja
Książka roku
Najlepszy debiut

JEDNA Z 10 NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK ROKU 2015 WEDŁUG NEW YORK TIMESA

Zwycięzca w plebiscycie GOOD READ CHOICE AWARDS 2012

Debiutancka powieść Światło między oceanami M.L. Stedman, urzekająco piękna i zarazem potrafiąca złamać najtwardsze serce, została po premierze w 2012 roku okrzyknięta literacką sensacją.

Amerykański reżyser i scenarzysta Derek Cianfrance zrealizował wierną adaptację książki, przefiltrował ją jednak przez swoją wrażliwość i uzupełnił o własne refleksje na temat decyzji, które popychają ludzi do doświadczania szczęścia oraz zaznawania katastrof.

EKRANIZACJA POWIEŚCI W KINACH OD 18 LISTOPADA 2016

W rolach głównych: MICHAEL FASSBENDER, ALICIA VIKANDER oraz RACHEL WEISZ.

„Nadzwyczajny debiut”
Sunday Age
„Rozdzierający serce debiut Stedman jest prawdziwą perełką wśród powieści.
Nie będziesz mógł się oderwać”
Good Housekeeping
„Pięknie naszkicowana opowieść o miłości i stracie, dobrych i złych decyzjach oraz o tym,
jak wiele jesteśmy w stanie poświęcić, by uszczęśliwić najbliższych”
The Boston Globe
„Fascynująca i pięknie opowiedziana historia. Nie sposób się od niej oderwać”
Australian Bookseller & Publisher
„Przekonująca i pełna wrażliwości opowieśćo miłości”
The Sunday Times (UK)
„Historia opowiedziana z niezwykłą prostotą. Kunsztowne opisy urwistego australijskiego nabrzeża, a także łatwość opanowania przez Stedman języka właściwego okresowi, w którym rozgrywa się akcja, czynią lekturę powieści niezwykle wciągającą. Wraz z tym jak Tom i Isabel zaczynają odczuwać coraz tragiczniejsze konsekwencje swoich decyzji, stają się nam znacznie bliżsi”
The New Yorker
„Przesycony liryzmem debiut Stedman zwiastuje literackie perełki, jakich ta autorka dostarczy nam w przyszłości”
People
„Powieść Stedman na długo pozostaje w pamięci”
The Express (UK)
„Światło między oceanami M. L. Stedman to piękna powieść o osamotnieniu i odwadze w obliczu wielkiej straty. Nie sposób oderwać wzroku od kolejnych stron, a jednocześnie trudno patrzeć na tekst przez zalewające twarz łzy. Zachwycający debiut”
Maile Meloy, pisarka
„Stedman przygotowuje scenę, na której rozegra się rozdzierający serce moralny dylemat… Największe wrażenie wywierają na czytelniku wnikliwe kreacje Toma i Isabel, głównych bohaterów powieści”
Publishers Weekly
„Powieść skazana na sukces”
West Australian
„Wnikliwe kreacje bohaterów oraz zachwycające opisy odciętej od świata wyspy stanowią wspaniałe tło dla opowieści o tęsknocie, stracie i przytłaczającej miłości do dziecka”
Malissa Kent
„Zdecydowanie zapadająca w pamięć powieść. Stedman od pierwszej strony wciąga czytelnika w swoją pełną dylematów moralnych opowieść. Czyni to za pomocą całego bogactwa opisów dziewiczych i zapierających dech w piersiach krajobrazów wyspy oraz wykreowanych przez siebie postaci, z którymi z łatwością możemy się utożsamiać. Zachwycający i godny zapamiętania debiut”
Booklist
„To nie tylko opowieść o bolesnych konsekwencjach dokonanych wyborów, lecz także ilustracja niezwykłej, zdolnej znieść wszelkie, nawet najbardziej wstrząsające, przeciwności losu sile związku dwojga ludzi, których połączyła miłość”
The Daily Mail
W skrócie
Ocena recenzenta
1star1star1star1star1star
Ocena czytelników
5 based on 1 votes
Cena rynkowa
36,90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *