Pracownia dobrych myśli – Magdalena Witkiewicz

Pracownia dobrych myśli	 – Magdalena Witkiewicz
Author:
Genres: Powieść polska, Powieść społeczno-obyczajowa
Tag: Filia
Publisher: Filia
Publication Year: 26-10-2016
Length: 300
ISBN: 9788380751613

Szczęście można uszyć z kawałków jak patchwork, połączyć je z elementów w nowy wzór.
Ale trzeba wiedzieć, jak tego dokonać.

About the Book

Szczęście można uszyć z kawałków jak patchwork, połączyć je z elementów w nowy wzór.
Ale trzeba wiedzieć, jak tego dokonać.

Mała, przytulna pracownia, w której oknach zawsze stoją kwiaty, to miejsce pełne czarów. Można tam przymierzyć szczęście, przynajmniej tak brzmi jej slogan reklamowy. To tutaj, na ulicy Przytulnej 26, Pelagia prowadziła przed wieloma laty pracownię krawiecką. Po jej śmierci to właśnie tu jej wnuk, Florian, postanowił otworzyć kwiaciarnię. Miejsce to dzieli z matką, Grażyną, ekscentryczną artystką. Otaczają ich przypadkowi ludzie, którzy z czasem się zaprzyjaźniają. Wielu z nich układa swoje życie na nowo.

Siła tkwiąca w rodzinie – babce, matce i wnuku – jest bardzo duża. Każde z nich ma w sobie pierwiastek dobrych myśli, każde z nich ma piękną moc służącą do obdarowywania tymi myślami innych ludzi.

Pomimo tego, że Pelagia odeszła dawno temu, w przytulnej pracowni nadal zszywane są ludzkie losy. Tworzą wspaniały patchwork, nową całość, z pozornie niepasujących do siebie kawałków, tkanych nicią dobrych myśli.

To powieść o przyjaźni, miłości i o dobrej energii, dzięki której da się załatać każdą dziurę, każdy smutek i naprawić każdy poplątany los.

W skrócie
Ocena czytelników
5 based on 1 votes
Cena rynkowa
36,90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *