To nie twoja wina – Kaja Platowska

To nie twoja wina – Kaja Platowska
Author:
Genre: Powieść społeczno-obyczajowa
Tag: W.A.B.
Publisher: W.A.B.
Publication Year: 17-08-2016
Length: 352
ISBN: 9788328027398

Patrycja wiedzie starannie zaplanowane i uporządkowane życie. Studiuje dziennie administrację, która nie jest spełnieniem jej ambicji, ale daje nadzieję na szybkie znalezienie pracy po studiach. Dziewczyna każdą wolną chwilę przeznacza na to, by zarobić na swoje utrzymanie i pomóc matce samotnie wychowującej młodszego brata Patrycji. Trzeci rok studiów ma przynieść długo oczekiwane przez dziewczynę zmiany. Po dwóch latach bytowania w akademiku stać ją wreszcie na wynajęcie stancji. Zielony pokój, choć skromny, zdaje się być spełnieniem marzeń Patrycji. Jednak tych kilka metrów kwadratowych, zamiast bezpiecznym azylem, szybko staje się miejscem tragedii.

About the Book

Historia lęku, który zabija rozsądek. Historia przyjaźni, która ocala

Patrycja wiedzie starannie zaplanowane i uporządkowane życie. Studiuje dziennie administrację, która nie jest spełnieniem jej ambicji, ale daje nadzieję na szybkie znalezienie pracy po studiach. Dziewczyna każdą wolną chwilę przeznacza na to, by zarobić na swoje utrzymanie i pomóc matce samotnie wychowującej młodszego brata Patrycji. Trzeci rok studiów ma przynieść długo oczekiwane przez dziewczynę zmiany. Po dwóch latach bytowania w akademiku stać ją wreszcie na wynajęcie stancji. Zielony pokój, choć skromny, zdaje się być spełnieniem marzeń Patrycji. Jednak tych kilka metrów kwadratowych, zamiast bezpiecznym azylem, szybko staje się miejscem tragedii. Nie dość, że właściciel mieszkania brutalnie gwałci Patrycję, to jeszcze zaczyna ją zastraszać. Obezwładniona lękiem i wyrzutami sumienia dziewczyna ulega kolejnym szantażom i trafia w sam środek pajęczyny zależności misternie tkanej przez Dębskiego. Czy Patrycja znajdzie w sobie dość siły, by się uwolnić? I czy – tak jak myśli – może liczyć tylko na siebie?

Kaja Platowska – ur. w 1984 roku w Jeleniej Górze. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog w zakresie poradnictwa rodzinnego, mediator i społecznik. Absolwentka Podyplomowych Studiów Seksuologii. Jej największą pasją są ludzie. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Odmienny świat?” z 2005 roku, autorka dwóch powieści: Po prostu mnie przytul oraz O tym się nie mówi.

W skrócie
Ocena czytelników
5 based on 1 votes
Cena rynkowa
34,99
About the Author
Kaja Platowska

Kaja Platowska - ur. w 1984 roku w Jeleniej Górze. Z wykształcenia i zamiłowania pedagog w zakresie poradnictwa rodzinnego, mediator i społecznik. Absolwentka Podyplomowych Studiów Seksuologii. Jej największą pasją są ludzie. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Odmienny świat?” z 2005 roku, autorka dwóch powieści: Po prostu mnie przytul oraz O tym się nie mówi.

1 comment

  1. zaczytana w emocjach

    Przeczytałam poprzednie dwie książki tej autorki i byłam pod ogromnym wrażeniem realizmu i prawdziwości psychologicznej. Mam nadzieję, że ta książka również mnie nie zawiedzie. To trudne teksty, poruszające emocje do głębi, ale lubię autorkę za trafność spostrzeżeń i genialne konstrukcje bohaterek. Biorę się za lekturę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *